Zarządzanie kryzysowe a służba policyjna - co ciekawego można się dowiedzieć?

Zarządzanie kryzysowe a służba policyjna - co ciekawego można się dowiedzieć?

Artykuł dodał/a: Edmund Chmielewski
Ocena: brak
Oddanych głosów: 0

Wybór pierwszych w życiu studiów zazwyczaj jest wyborem dość trudnym. W końcu będzie miało to znaczący wpływ na całe przyszłe życie. Jednym z potencjalnych kierunków jest bezpieczeństwo wewnętrzne, na którym poznać można szeroką gamę zagadnień związanych z bezpieczeństwem informacyjnym, a także różnego rodzaju militariami.

Bezpieczeństwo wewnętrzne - Profil kandydata

Nie jest tajemnicą, że na studiach tego typu lepiej poradzą sobie kandydaci o określonym profilu psychologicznym, choć oczywiście każdy może i powinien próbować. W zawodach związanych z bezpieczeństwem wewnętrznym często ceniona jest przede wszystkim stabilność emocjonalna, odporność na stres i karność. Wśród różnych zachowań, osoba taka zazwyczaj skupia się na realizacji celów, analizuje otrzymywane informacje i podchodzi do życia w sposób pragmatyczny. Pośród przydatnych zainteresowań kandydata wymienić można obronność, wojskowość, międzynarodową sytuację geopolityczną czy bezpieczeństwo informacyjne.

Collegium Balticum Akademia Nauk Stosowanych przygotowało specjalną ofertę edukacyjną w ramach licencjatu dla nowych studentów. Akademia korzysta z nowoczesnych rozwiązań edukacyjnych, a także prowadzi 50% zajęć w sposób zdalny. Nie będzie więc konieczne każdorazowe dojeżdżanie do niej, co zaoszczędza mnóstwo czasu.

Zarządzanie kryzysowe

Co wspólnego może mieć zarządzanie kryzysowe ze służbą policyjną? Między innymi na to pytanie można uzyskać odpowiedź, podejmując się specjalizacji zarządzanie kryzysowe w Collegium Balticum. Oferta skierowana jest głównie do osób, które w przyszłości pragną stać się pożądanymi na rynku pracy specjalistami, stojącymi na straży bezpieczeństwa. Uczestnik kursu uzyskuje dostęp do cennej wiedzy i umiejętności z obszaru systemu zarządzania kryzysowego, organizacji i funkcjonowania centrum zarządzania kryzysowego, a także zagadnień związanych z logistyką i psychologią sytuacji kryzysowych. Odpowiadając na postawione na wstępie pytanie, ta specjalność otwiera także drzwi do służb mundurowych, w związku z czym wielu absolwentów po zakończonych studiach podejmuje się pracy jako funkcjonariusze policji czy pracownicy Biura Ochrony Rządu.

Służba policyjna i bezpieczeństwo publiczne

Jest to kolejna specjalizacja na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne. Studia kierowane są głównie do osób, które pragną mieć realny wpływ na bezpieczeństwo otoczenia oraz jako priorytet stawiają respektowanie przepisów prawa. Przygotowują one studenta do wykonywania pracy w strukturach Policji, Straży Miejskiej czy w innych służbach państwowych i organów administracji odpowiadających za bezpieczeństwo państwa. Studentom przekazana zostanie wiedza z zakresu prawa, psychologii, bezpieczeństwa ruchu drogowego, a także teoria użytkowania broni palnej. Ponadto, przygotowano profesjonalne warsztaty, dzięki którym można uzyskać umiejętności z zakresu taktyki i technik interwencji oraz stosowania środków przymusu bezpośredniego.

Bezpieczeństwo wewnętrzne studia — Jaką uczelnię wybrać?

Oferta Collegium Balticum Akademia Nauk Stosowanych kierowana jest do szerokiego grona odbiorców. Prawdopodobnie największym atutem oferowanych studiów jest forma zajęć, która umożliwia realizację 50% zajęć w formie zdalnej. Dzięki korzystaniu z rozwiązań takich, jak MS Teams oraz Moodle nauka zdalna stanie się o wiele łatwiejsza i umożliwi w zasadzie całodobowy dostęp do materiałów edukacyjnych. Jeżeli więc interesujesz się działaniem służb mundurowych, kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne na studiach w Collegium Balticum będzie tym, co pozwoli Ci się rozwinąć.

https://www.cb.szczecin.pl/kierunek-studiow/bezpieczenstwo-wewnetrzne/

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Ostatnio dodane do Edukacja i nauka