Pierwszy taniec weselny – jak zaplanować najlepszy taniec?

Pierwszy taniec weselny – jak zaplanować najlepszy taniec?

Ocena: brak
Oddanych głosów: 0

Podczas organizacji wesela ogrom spraw do zaplanowania może przytłoczyć. Aspektem, który często zajmuje wiele czasu, jest taniec weselny. Ten element zabawy jest dla wielu osób bardzo istotny, a przygotowanie się do niego może trwać naprawdę długo. Czy warto przygotowywać się do pierwszego tańca weselnego? Sprawdźmy! 

Jednym z istotnych aspektów do omówienia jest niezaprzeczalnie kwestia zorganizowania sali weselnej. To zazwyczaj w głowach kobiet rodzi się w związku z tym wyobrażenie o swoim wymarzonym pierwszym tańcu. Ze wszystkich sił namawia w związku z tym narzeczonego, by zdecydować się na ich wspólny pierwszy taniec w trakcie wesela.

Czy warto zdecydować się na pierwszy taniec?

Dla wielu par nie jest to wbrew pozorom łatwa decyzja. Wielu ludzi jest z natury wstydliwych i nie czuje się swobodnie w czasie występów publicznych. Jeśli przychodzi Ci to z łatwością, to świadczy to o doświadczeniu zdobytym w przeszłości. Dlatego wahamy się z decyzją, czy ryzykować miesiące spędzone na ćwiczeniach układu i nauki kroków w takt melodii. To trwa aż tyle? Czasami tak, bo przecież nie każdy jest urodzonym tancerzem.

Organizacja pierwszego tańca – wybór utworu i stylu tanecznego

Jeżeli jednak zdecydujemy się na ten krok, ważne jest, aby zdecydować się na należyty utwór. Taki do jakiego będziemy tańczyć z przyjemnością. To zależy tylko od nas i naszych indywidualnych preferencji.

Jeśli chęci są duże, a jesteśmy zagubieni, możemy zapisać się do specjalnych szkół tańca, jakie oferują naukę układu „pierwszy taniec weselny”. Po naradzie z instruktorem zdecydujemy się na stosowny utwór oraz styl, a specjalista przygotuje nam choreografię, jaką będziemy ćwiczyć. Jeśli czujemy się na siłach, możemy zaplanować to samodzielnie, bez udziału osób trzecich. Wtedy możemy zacząć trenować zaplanowany w głowach układ albo zainspirować się gotowym, podejrzanym w sieci bądź telewizji.

Pierwszy taniec weselny - jak szybko nauczyć się kroków?

Jeśli jesteśmy z natury skromni, a wszelakie występy peszą nas, nie powinniśmy tego bagatelizować. Żywiołowy występ „na żywo”, może nam nie wyjść i poczujemy się upokorzeni. W związku z tym kiedy chcemy spełnić swoje marzenie i zatańczyć, musimy się do tego poprawnie przygotować. Wszystko po to, ażeby czuć się pewnie w tym najważniejszym dniu.

Panie mogą doprowadzić do perfekcji kroki, trenując w przeróżnych kostiumach, najlepiej utrudniać sobie zadanie, trenując w ciężkich sukienkach bądź spódnicach. Pamiętajmy, że suknia ślubna układa się w tańcu trochę inaczej aniżeli dres. Panowie niech ubiorą niezbyt komfortowe buty, ażeby trenując unoszenia czy obroty przyzwyczaić się do tańca na sali weselnej, gdzie może być ślisko.

Sam taniec niech jest odzwierciedleniem naszych osobowości, niech uzewnętrznia nasze charaktery. Jeśli para to naturalni i otwarci ludzie wybierzmy przykładowo szalony miks walca z cza-czą. Jeśli mamy do czynienia z osobami cichymi oraz raczej wycofanymi, niech będzie to romantyczny fokstrot z klasycznym utworem.

Jak nie przejmować się błędami przy pierwszym tańcu weselnym?

Każda pomyłka podczas tańca na sali treningowej czy już podczas wesela, jest bardzo stresująca dla Pary Młodej. Wiele osób denerwuje się samym tańcem właśnie ze względu na potencjalne błędy. Jeśli stresuje Cię myśl o potknięciach, weź pod uwagę to, że są one nieuniknione. Nawet najlepsi tancerze czasem popełniają błędy. Poza tym Twoi goście nie mają pojęcia, jak powinna wyglądać choreografia, więc pomyłki łatwo jest zatuszować. Podejdź do sprawy z uśmiechem, jak do dobrej zabawy.

Tagi artykułu
Komentarze
Jolanta Sikorska

Miło wspominam swój pierwszy taniec, był naprawdę magiczny.

Oceń
  • 0
  • 0
Dodaj komentarz
Ostatnio dodane do Prawo i społeczeństwo