Niesamowity prezent – 6 pomysłów na prezent na chrzest

Niesamowity prezent – 6 pomysłów na prezent na chrzest

Artykuł dodał/a: Maksym Jakubowski
Ocena: brak
Oddanych głosów: 0

Dla niektórych Chrzest Święty jest tylko formalnością, jednak dla wielu to bardzo istotne wydarzenie. Jeśli zostałeś zaproszony na chrzest, z pewnością chcesz podarować coś dziecku. Być może będzie to wspaniała pamiątka lub coś, co przyda się rodzicom. Istnieje wiele możliwości, jednak prezent tego typu należy jak najlepiej dopasować do swojej sytuacji. Z naszymi wskazówkami z pewnością uda Ci się dobrać idealny podarunek.

Medalik oraz łańcuszek – prezenty na Chrzest Święty  

Jednym z najpopularniejszych podarunków na chrzciny będzie biżuteria – w większości wypadków łańcuszek z wisiorkiem, na przykład z wizerunkiem Matki Boskiej, świętych lub z krzyżem. Upominek tego typu najczęściej będzie wykorzystywany dopiero za parę, a nawet paręnaście lat, ale może stanowić także swoiste zabezpieczenie – metale szlachetne mają swoją stabilną wartość.

Biblia dla dzieci na prezent z okazji Chrztu Świętego

Przekazana prostymi słowami i okraszona ślicznymi ilustracjami Biblia, zawsze się sprawdzi. Już od najmłodszych lat, maluch oswoi się z opowieściami z życia Jezusa i pozna inne biblijne przypowieści. Należałoby zwrócić uwagę na jakość wydania – dziecko, jakie polubi książeczkę, może chcieć zabierać ją ze sobą wszędzie i w szeregu przypadków czytać i oglądać obrazki.

Liczy się także forma – duże rozmiary umożliwią czytanie dziecku w domowym zaciszu, zaś mniejsze książeczki można zabrać ze sobą na przykład na Mszę Święta do kościoła. Jeżeli w domu nie ma pełnowymiarowego Pisma Świętego, w takim przypadku najlepszym pomysłem na upominek będzie oczywiście taka forma.

Modlitewnik jako prezent dla dziecka 

Książeczka, dzięki której dziecko pozna pierwsze modlitwy, ma olbrzymie znaczenie w trakcie jego pierwszych lat życia. Niekoniecznie chodzi o standardowy modlitewnik, te dla maluchów mogą przyjąć formę porównywalną do Biblii dla dzieci. Istnieją również serie książeczek, jakie uczą pojedynczych modlitw. Inną możliwością jest zbiór modlitw do patrona imienia dziecka – możliwości jest faktycznie dużo.

Maskotka patron – personalizowany prezent 

Innowacyjny sposób na prezent i utworzenie szczególnej więzi między dzieckiem oraz jego patronem z Chrztu. Taki prezent może stać się ukochaną maskotką oraz przyjacielem malucha. Niektóre wydawnictwa i sklepy z dewocjonaliami przedstawiają swoje maskotki, przykładowo świętego Franciszka, jednak w sytuacji gdy patronem jest mniej popularny święty, można wyszukać w sieci osoby, jakie tworzą pluszowe (albo szydełkowe) postaci na zamówienie. Personalizowany prezent – czy może być coś fajniejszego?

Obrazek na ścianę

W przypadku prezentu artystycznego także można wybrać coś spersonalizowanego. Niezależnie, czy będzie to obraz wykonany farbami, rysunek czy inna forma artystyczna, warto zastanowić się nad zamówieniem czegoś specjalnie z myślą o dziecku. Aby dopełnić podarunek, możesz podpisać się na odwrocie i zamieścić krótką notatkę. Będzie ona wieczną pamiątką dla rodziny, którą można umieścić w pokoju.

Komentarze
Gerwazy Szewczyk

Najlepsze są drobne upominki, które upamiętnią ten dzień.

Oceń
  • 0
  • 0
Dodaj komentarz
Ostatnio dodane do Rodzina i dzieci