Literatura fantasy - jak zacząć swoją przygodę z czytaniem książek fantastycznych?

Literatura fantasy - jak zacząć swoją przygodę z czytaniem książek fantastycznych?

Artykuł dodał/a: Zenon Sawicki
Ocena: brak
Oddanych głosów: 0

Niezależnie od tego czy jesteś miłośnikiem literatury fantasy, czy dopiero zamierzasz wejść w ten niesamowity świat, koniecznie zapoznaj się z rankingiem największych top przebojów książkowych, które do niej należą. Poniżej zebraliśmy kilka propozycji. Czy znasz już je wszystkie, czy może którejś nadal brakuje w Twoich zbiorach?

Wejdź w świat magii z Harrym Potterem — bestsellerem książek fantasy

„Harry Potter”, powieść J.K.K Rowling pewnie wszyscy kojarzą, tymczasem wielu zna jedynie z ekranizacji filmowych. Przygody sieroty posiadającego ponadludzkie zdolności magiczne oraz niezmiernie utalentowanego, a pierwotnie mieszkającego w domu swojej ciotki pod schodami, aby po pewnym czasie trafić do szkoły magii oraz czarodziejstwa, podbiły i do tej pory podbijają serca milionów czytelników – zarówno tych młodszych jak również tych starszych.

Ze względu na różnorodność i uniwersalność poruszanych tematów, książki te można polecić czytelnikowi niezależnie od wieku i na zapoczątkowanie przygody z fantasy jest to idealny wybór.

Poznaj klasykę gatunku fantasy — Władcę Pierścieni

Książka J.R.R Tolkiena może sprawiać wrażenie trudnej oraz napisanej zawiłym językiem, ale jeżeli lubujemy się w zaczynaniu od klasyki gatunku, jaki obecnie czytamy, to „Władca Pierścieni” jest podstawą, jaką powinno się znać. Powieść jest tak naszpikowana różnymi emocjami, że nie tylko entuzjaści fantastyki, ale generalnie fani słowa pisanego znajdą wiele przyjemności z czytania tego dzieła.

Jeśli sama książka okaże się aż nadto niedostępna, a język zbyt mętny, można sięgnąć po „Hobbita”, który jest prostszy w odbiorze. Godna polecenia jest również ekranizacja, jaka jest tak świetnie zrealizowana, że wielu powala z nóg, a to, że bohaterowie przez dużą część filmu przemieszczają się przez pasma górskie, jest bardziej atutem niż minusem.

Postaw na sagę Wiedźmin

Jeśli jesteśmy lojalni naszej polskiej literaturze i lubimy dobitny, siarczysty humor, to doskonale nadadzą się książki Sapkowskiego. Dominuje tam nieco mroczniejszy klimat i może się wydawać, że jesteśmy w naszym Europejskim Średniowieczu z elementami magii i baśni. Znajdziemy tam również sporo krwi oraz brutalnej walki na miecze i nie tylko. Kiedy uwielbiamy książką zapoczątkować jakąś ekranizację czy też odwrotnie możemy obejrzeć serial, jaki nakręcono w 2019 roku.

Zasmakuj odrobiny grozy, która na stałe towarzyszy literaturze fantasy

Zwolennicy odczuwania lęku i ci, co uwielbiają się po prostu bać, także znajdą coś dla siebie, a mianowicie horrory. Stephen King jest autorem wielu wspaniałych powieści i tytuły takie jak np. „Lśnienie”, „Smętarz dla Zwierzaków” lub „Księga Mistrza” będą perfekcyjne na zainicjowanie przygody z tą najmroczniejszą stroną Fantasy.

Jakie są korzyści czytania literatury fantasy?

Przedstawione powyżej propozycje to tylko kilka literackich przebojów, jakie dostępne są na rynku. Warto jeszcze bardziej zgłębiać tę fantastyczną przygodę i szukać kolejnych pozycji. Naprawdę dobrze napisane i ciekawe książki fantasy są w stanie zabrać Cię w niesamowitą podróż i dostarczyć mnóstwo wrażeń. Rozwijają one Twoją wyobraźnię i odrywają na chwile od rzeczywistości. Dobra książka z gatunku fantasy to także ciekawy pomysł na prezent.

Komentarze
Róża Szymańska

Harry Potter moja miłość, te książki nigdy mi się nie znudzą!

Oceń
  • 0
  • 0
Jolanta Sikorska

Jestem ogromną fanką czytania, a takie artykuły tylko zachęcają do kupowania więcej książek.

Oceń
  • 0
  • 0
Dodaj komentarz
Ostatnio dodane do Kultura i sztuka