Laptop do biura - Jak wybrać najlepszy?

Laptop do biura - Jak wybrać najlepszy?

Ocena: brak
Oddanych głosów: 0

Często długo i dużo pracujemy z komputerem. Używamy go w pracy, ale również w domu. Nie wyobrażamy sobie bez niego wykonywania codziennych obowiązków. Zabieramy go na spotkania z klientami. Dlatego najważniejsze dla nas powinno być wygodne korzystanie z laptopa i jego funkcjonalność. Dobrze też, żeby był zabezpieczony solidną obudową lub, żebyśmy nosili go w specjalnej torbie. Na co jeszcze potrzeba zwrócić uwagę przy wyborze właściwego laptopa biznesowego?

Jakie będzie odpowiedni laptop biurowy?

Nie w każdym zawodzie nasz laptop wykorzystywany będzie do granic możliwości. Jeśli służyć ma on głównie do obsługi poczty, tworzenia prezentacji lub spisywania umów, jego efektywność schodzi na dalszy plan.

Nawet niedrogie urządzenia są w stanie bez problemów zagwarantować wygodną obsługę programów MS Office, otwarcie wielu kart w przeglądarce, działanie służbowego komunikatora oraz kilku dodatkowych aplikacji. Karta graficzna odgrywająca kluczową rolę w komputerach do gier czy do obsługi programów do modelowania, przy pracy biurowej nie ma realnie żadnego znaczenia. Niewątpliwie droższe elementy sprawdzą się również przy „lżejszej” pracy, ale różnice są niezauważalne, a cena dużo wyższa.

Temat procesora odgrywa już nieco ważniejszą rolę. Jednak niskonapięciowy procesor Intel Core z dwoma rdzeniami spełni w zupełności wyczekiwania pracownika biurowego. Bezcelowe okazują się przy tego typu zadaniach procesory wysokonapięciowe.

Jeśli chodzi o pamięć RAM, to tej nigdy nie jest za dużo. System operacyjny komputera w istotny sposób zagospodaruje jej zasoby. Więcej pamięci będzie atutem. Rzadko spotyka się aktualnie komputery z mniej niż 4 GB RAMu. Opłaca się nabyć urządzenie oferujące co najmniej 8 GB, lub takie, które oferuje możliwość rozszerzenia tego parametru.

Dyski SSD są pomocne dokładnie w tego typu sytuacjach. Nowa technologia wypiera przestarzałe dyski HDD. SSD przyspieszają w znacznym stopniu pracę komputera, poprzez przyspieszenie odczytu oraz zapisu danych i również są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Upuszczony laptop niekoniecznie straci zapisane na nim dane.

Jak sprawdzić, czy dany laptop będzie wygodny do pracy?

Każdy ma nieco inne preferencje odnośnie warunków użytkowania komputera. Z tej przyczyny każdej osobie może pasować inny komputer przenośny. Częstokroć w ramach pracy jesteśmy zmuszeni do siedzenia przed laptopem nawet 8 godzin dziennie. Ergonomia użytkowania będzie wtedy najważniejszym elementem przy wyborze sprzętu.

Przed zakupem przymierz się do klawiatury laptopa. Innego komfortu będzie klawiatura dla dziennikarza, a innego dla księgowej. Zastanów się jakie funkcje mogą Ci pomóc w pracy i czy rozmiar i rozmieszczenie klawiszy są dla Ciebie wygodne.

Jakie akcesoria do laptopów mogę się przydać do pracy?

W czasie pracy z laptopem często będziemy zmuszeni podpiąć do niego pewne urządzenia peryferyjne. Kiedy nasz dzień pracy jest długi, powinniśmy wyposażyć się w większy monitor, myszkę i klawiaturę. Niektóre dane dostarczane mogą nam być na fizycznych nośnikach w postaci płyt CD lub pendrive’ów. W czasie prezentacji pomocny może okazać się kabel HDMI, który podłączymy do rzutnika cyfrowego.

Z pewnością laptop jest urządzeniem kompletnym, będzie działał i służył nam w każdej potrzebie. Jednak, żeby ułatwić sobie pracę i zaoszczędzić czas, a czasami i nerwy, warto mieć możliwość podłączenia do niego różnych urządzeń peryferyjnych. Wybór wszelkiego rodzaju podłączeń i akcesoriów jest ogromny, dlatego decydując się na zakupy, weź pod uwagę to, co najbardziej przyda Ci się do wykonywanych czynności i obowiązków.

Inne artykuły autora
Komentarze
Róża Szymańska

Dla mnie musi być lekki, nieduży i musi sprawnie chodzić no i musi być estetyczny.

Oceń
  • 0
  • 0
Dodaj komentarz
Ostatnio dodane do Technologia i Internet