Kolorystyka i podstawowe zasady dekorowania domu w określonym stylu

Kolorystyka i podstawowe zasady dekorowania domu w określonym stylu

Artykuł dodał/a: Anatol Mazur
Ocena: brak
Oddanych głosów: 0

Dodatki i wszelkiego rodzaju dekoracje potrafią ozdobić nasze mieszkanie wręcz nie do poznania. Toteż wskazane jest, aby dobrze swoją decyzję przemyśleć i przeanalizować. Jeśli chcemy urządzić mieszkanie w określonym stylu, to warto postawić na ozdoby, które są wyraziste i przypisane do tego stylu, a także dodać uniwersalne dodatki. Będzie to gwarancją na modny dom przez długie lata. Tymczasem zapraszamy do poznania stylów, które zmienią dom w cudowny klimat!

Zasady aranżacji panujące w stylu skandynawskim 

Styl skandynawski, jak sama nazwa mówi, ma dużo wspólnego z estetyką fińską, duńską, a także szwedzką. Jest bardzo popularny ze względu na swoją uniwersalność oraz olbrzymią dostępność przedmiotów w interesujących cenach. Produkty w stylu skandynawskim można kupić dosłownie wszędzie – w sklepach online, na targach bądź znaleźć nawet na strychu u babci. Aranżując dom w stylu skandynawskim, warto zainwestować w porządne i ciekawie prezentujące się lampy. Światło we wnętrzu tego typu odgrywa nadzwyczaj ważną rolę. Lampa jednak nie powinna być duża, jak również stworzona z naturalnych materiałów.

Następnym dodatkiem, który wspaniale wpasowuje się w klimat skandynawski to ramki na zdjęcia. Można w nich umieścić nie tylko rodzinne zdjęcia, ale także ciekawe grafiki bądź plakaty.

Aranżacja domu zgodnie z zasadami stylu glamour 

Glamour to w szczególności blask i elegancja. W większości wypadków ten styl kojarzy się z luksusem, dlatego przy wyborze elementów ozdobnych warto postawić na dodatki charakteryzujące się wysoką jakością. Bazowymi kolorami w tym przypadku są biel oraz czerń, niemniej jednak często oprócz tego, dodaje się dodatkowo jeszcze jeden wyraźniejszy akcent kolorystyczny. Jak wcześniej wspominaliśmy, w tym przypadku istotny jest w szczególności blask, w związku z tym powinniśmy postawić na jasne oświetlenie. Świetnym wyborem będą lampy w stylu glamour z błyszczącymi dodatkami i kryształkami, które pięknie akcentują światło. Poza tym nie można zapominać o dużych lustrach w oryginalnych ramach, które nie tylko optycznie uwydatnią przestrzeń, ale również wprowadzają do niej jeszcze więcej światła.

Podstawowe zasady aranżacji w stylu marynistycznym

Morze kojarzy nam się z wodą, piaskiem i śpiewem mew. Dlaczego by nie zachować tej atmosfery na dłużej! Zwolennicy tego stylu mają duże pole do popisu, ponieważ dopuszczone jest wszystko, co morskie. Kolory, które bazują to granatowy, błękitny, biały i beżowy. Mile widziane są pasy, gwiazdy lub kotwice, które można zamieścić na zasłonach, poduszkach czy na ścianie. Na stole pięknie wyglądają kompozycje z muszelek lub rafy koralowej, a na komodzie wspaniale wyglądają figurki.

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Ostatnio dodane do Dom i ogród