Jakie przybory szkolne kupić dziecku do pierwszej klasy?

Jakie przybory szkolne kupić dziecku do pierwszej klasy?

Artykuł dodał/a: Edmund Chmielewski
Ocena: brak
Oddanych głosów: 0

Każdemu nowemu doświadczeniu towarzyszą silne emocje, tak samo jest z pójściem do pierwszej klasy. Dziecko jest zagubione, bo nie wie czego się spodziewać po nieznanym środowisku, a rodzice poza wsparciem malucha, też mają swoje zmartwienia. Zastanawiają się jak ich pociecha sobie poradzi i czy trafi na wartościowych ludzi. Muszą też myśleć jakie materiały szkolne trzeba zapewnić dziecku.

Gdzie można się dowiedzieć jakie przybory potrzebuje pierwszoklasista?

Nim wybierzesz do marketu z zamiarem kupna wszystkich niezbędnych akcesoriów dla dziecka, warto sprawdzić na stronie szkoły jakie są wymagane przybory. Możliwe, że placówka dostarcza dzieciom elementy artykułów plastycznych albo piśmienniczych. Jeżeli to za mało, można zawsze osobiście stawić się w szkole i porozmawiać z przyszłym wychowawcą. Nie dosyć, że rozstrzygniemy swój problem, to dowiemy się co nieco o osobie, która będzie w pewny sposób kierować naszymi dziećmi.

Zalecane materiały szkolne dla pierwszoklasisty

Jeśli już wiemy, czego potrzebujemy dla naszego dziecka, nadchodzi czas zakupów. Nie przesadźmy jednak z ich ilością oraz kupowaniem rzeczy zbędnych. Piórniki, zeszyty oraz inne produkty przeznaczone dla małych dzieci aż kipią od kolorów i postaci z rozmaitych bajek. Nie dajmy się jednakże nabrać, albowiem oprócz tego, że na okładce jest fajny pirat czy też księżniczka, to jakość kartek w większości wypadków jest taka sama lub gorsza, a cena dużo wyższa od mniej rzucającego się w oczy zeszytu. Przed niekorzystnymi wydatkami można się uchronić, robiąc przemyślaną listę.

Nie przesadźmy również w drugą stronę. Porozmawiajmy z dzieckiem, zapytajmy co mu się podoba, a co nie, bo chyba lepiej wydać parę groszy więcej, niż doprowadzić do tego, że nasz potomek będzie szedł w pierwszy dzień do szkoły nieszczęśliwy i niezadowolony ze swoich przyborów.

Akcesoria, które z pewnością będą nam niezbędne to:

 • Długopisy
 • Ołówki
 • Kredki
 • Temperówka
 • Piórnik
 • Tornister
 • Zeszyty
 • Gumka do mazania
 • Klej
 • Nożyczki
 • Strój na WF i worek
 • Farby i pędzle

Jedne przybory można kupić gorszej jakości, inne lepszej, natomiast jeżeli chodzi o wyposażenie do rysowania, malowania lub pisania najlepiej wyposażyć nasze dziecko w artykuły od sprawdzonych producentów.

Jaki tornister jest odpowiedni dla pierwszoklasisty?

Kupno tornistra to niezwykle istotna sprawa dla przyszłego ucznia. Najważniejsze jest, żeby był wykonany z trwałych i  dobrych materiałów, i żeby dziecko nie garbiło się podczas dźwigania ciężkich książek. Dobrym wyborem będzie plecak, który pomieści wszystkie akcesoria, a oprócz tego może być ozdobiony motywami postaci z ulubionych bajek dzieci.

Najlepiej, gdy wspólnie z dzieckiem pójdziemy na zakupy i przymierzymy już wyszukany produkt. Możemy wówczas spytać, czy naszemu potomkowi podoba się tornister i oprócz tego sprawdzić czujnym okiem, czy plecak ma wszelkie potrzebne funkcje jak np. regulacje szelek.

Wybieramy się na zakupy

Na zakupy warto pójść dużo wcześniej, może to być tydzień lub dwa przed rozpoczęciem roku szkolnego. Unikniemy wtedy biegania w pośpiechu po sklepach i szukania ostatnich dostępnych produktów.

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Ostatnio dodane do Edukacja i nauka