Jak wykonać niskobudżetowe zmiany w swoim domu?

Jak wykonać niskobudżetowe zmiany w swoim domu?

Artykuł dodał/a: Kamil Dąbrowski
Ocena: brak
Oddanych głosów: 0

Chcąc wprowadzić zmiany w swoim otoczeniu mieszkalnym w momencie gdy nie dysponujemy zbyt dużym budżetem to nie lada wyzwanie. Mając nieograniczone środki, wystarczy udać się do sklepu i kupić zwyczajnie to, co nam się podoba. W sytuacji gdy tych środków nie posiadamy, trzeba nieco bardziej wytężyć swoją wyobraźnię i poszukać stylizacji, które przewidują optymalny stosunek ceny do uzyskanego efektu. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Jakie są podstawy urządzania wnętrz i remontu domu?

W przypadku gdy baza Twojego wnętrza jest klasyczna i jednolita, bardzo łatwo odświeżyć ją przy użyciu dodatków i rozmaitych dekoracji. Aby pokój zyskał w krótkim czasie nowego oblicza, należy zmienić poduszki na sofie i to tyle! Od razu czuć powiew nowości.

Z tekstyliów szybko odmienią styl też różne pledy i koce. Mogą być ozdobą, ale też można ułożyć je w pomysłowy sposób na kanapie, dzięki czemu zmieni się całe ich oblicze. Podobny efekt można uzyskać za pomocą niewielkich rozmiarów wyszywanych dywaników. Są niedrogie i łatwo je przechowywać, możesz je wrzucić do pralki i co jakiś czas zmieniać na nowe. Położone na podłodze sprawiają, że wnętrze staje się bardziej zaciszne i klimatyczne. 

W jaki sposób ozdobić pomieszczenia dodatkami?

Następnymi przedmiotami, które bardzo wpływają na zmianę charakteru wnętrza, są obrazy, zdjęcia i wszelkie ozdoby ścienne. Można je przygotować samemu, jeśli któryś z domowników ma zacięcie do grafiki komputerowej, można również zdecydować się na gotowe dekoracje ścienne. Plakaty w tej sytuacji wiążą się ze sporo mniejszym kosztem.

Pamiętaj też o możliwości kupienia obrazów z drugiej ręki. Na stronach z ogłoszeniami można trafić na oryginalne dzieła! Spory wybór i konkurencyjne ceny czekają na Ciebie w sklepach internetowych. Nie musisz co chwilę kupować nowych przedmiotów, wystarczy, że będziesz je przewieszać. Nie wierzysz? Zobacz, jak bardzo odmienne rozwieszenie obrazów odmieni Twoje lokum!

Jak zdefiniować swój indywidualny styl w pomieszczeniach?

W zmianie charakteru wnętrza pomocne będą też świeczniki, rozmaite drobne ozdoby — talerze, patery, koszyczki itp. Tu też wystarczy zamiana miejsca albo rozłożenie w inny sposób kompozycji, aby lokum wyglądało zupełnie inaczej. Najlepszym rozwiązaniem jest urządzenie domu w podobnym stylu, dzięki czemu akcesoria będą pasowały do każdego pomieszczenia. Wtedy zdecydowanie się nie znudzą.

Należy także docenić znaczenie roślin na wystrój wnętrza. Idealnie sprawdzą się tu kwiaty cięte, które można regularnie zmieniać i układać w zachwycających wazonach. Nie tylko będą ciekawym elementem dekoracyjnym, ale także dodadzą trochę nowości oraz klasy, a również romantycznego klimatu do domu. 

Czy warto postawić na rzeczy z drugiej ręki?

Zapewne nie raz spotkałeś się, z tym że ludzie kupują rzeczy z drugiej ręki. Dotyczy to ubrań w secondhandach, książek w antykwariatach, czy mebli. Nie jest to żaden powód do wstydu. Prawdziwi pasjonaci szczycą się tym, że wyszukują nietuzinkowe rzeczy w rozsądnych cenach.

Bardzo podobnie sprawa ma się w przypadku dodatków i ozdób do domu. Warto zorientować się, w których miejscach nieopodal naszego zamieszkania znajdują się bazarki, na których inni sprzedają rzeczy, których już nie używają. Na takich właśnie pchlich targach można wybrać sobie naprawdę interesujące, oryginalne i pasujące do naszego wystroju dodatki, które nie nadszarpną budżetu.

Inne artykuły autora
Komentarze
Kinga Krajewska

Ja bardzo mocno stawiam na dodatki, które odświeżają mi wnętrza.

Oceń
  • 0
  • 0
Dodaj komentarz
Ostatnio dodane do Dom i ogród