Jak wybrać kancelarię prawną, która będzie godnie Cię reprezentować?

Jak wybrać kancelarię prawną, która będzie godnie Cię reprezentować?

Ocena: brak
Oddanych głosów: 0

Zawód prawnika jest bardzo uznanym na rynku fachem. W ostatnich latach specjalistów od prawa przybywa lawinowo. W związku z tym, w sytuacjach kryzysowych łatwo jest pogubić się w gąszczu ofert na rynku. Jedno jest pewne — każdy, kto zmaga się z zawiłymi sprawami, może skorzystać z pomocy prawnej. Ważny jest tylko właściwy wybór kancelarii, która należycie przystąpi do wykonania swoich obowiązków. 

Podstawa to określenie priorytetów. Sprecyzuj, z jaką sprawą się zmagasz

Kluczową rzeczą w naszych przemyśleniach nad wyborem należytej kancelarii oraz fachowej pomocy prawnej jest zastanowienie się, czego poszukujemy? Czy chodzi nam o sprawy powiązane z nieruchomościami w nieruchomościach, rozwód, czy może podział majątku?

Ze względu na szerzący się trend specjalizacji, lepiej unikać pomocy u osób, które mówią, że posiadają wiedzę na każdy temat. Prawo jest tak dużą dziedziną nauki, że żaden człowiek nie może znać jej każdej gałęzi, stąd właśnie dobrą cechą jest, jeżeli podmiot, u którego szukamy pomocy, od razu precyzuje, w czym się specjalizuje.

Kolejne pytanie, które warto sobie zadać to czy chodzi nam o jednorazową sprawę, czy może potrzebujemy dłuższej współpracy. Gdy jesteśmy osobą, która woli takie sprawy ustalać osobiście w biurze kancelarii, wówczas należałoby poszukać czegoś w pobliżu naszego miejsca zamieszkania.

Ważne jest podejście kancelarii prawnej do klienta

W szczególności jednym z istotniejszych elementów, jakimi może się poszczycić dobra jednostka prawna, jest właściwe podejście do klienta. Wysoka kultura osobista pracowników to podstawa, bez której nie da się obejść.

Następną ważną cechą jest cierpliwość w słuchaniu nawet najdrobniejszych detali klientów, tolerancja i ofiarowanie całego swojego czasu w danej chwili konkretnemu klientowi. Zdolność tłumaczenia zrozumiałym językiem często niesamowicie trudnych oraz zawiłych norm prawnych także jest mile widziana.

Kompetencje prawnika — gwarancja udanej współpracy

Odpowiednie wykształcenie i pozyskane doświadczenie też mówi nam sporo o jednostce, której pragniemy powierzyć naszą sprawę. Więcej zadowolonych klientów może podnieść prawdopodobieństwo, że my także będziemy zadowoleni ze współpracy. Informacje na ten temat zdołamy w ciągu paru minut odszukać w Internecie.

Dyplomy uczelni wyższych to podstawa, jaką winniśmy się kierować w wyborze kancelarii. Gdy nie do końca wierzymy obcym ludziom i nie jesteśmy wielbicielami buszowania na stronach internetowych, zawsze możemy popytać członków rodziny bądź znajomych, gdzie szukali pomocy w podobnych sytuacjach.

Cena usług prawnych — czy ma ona znaczenie?

Należy pamiętać o tym, że każdy prawnik może sam ustalać cennik, jaki obowiązuje w jego kancelarii. Z reguły za poradę prawną zapłacimy od 150 do nawet 500 zł. Przy bardzo skomplikowanych sprawach, kwota ta może być jeszcze wyższa. Warto wiedzieć, że porada prawna to tylko udzielenie informacji. Czasem to wystarczy, aby rozwiązać dylemat, jaki nas nurtuje i móc samemu podjąć stosowne kroki.

Cena za taką poradę nie obejmuje jednak kosztów sporządzenia pozwu, czy tym bardziej reprezentacji przed sądem. Takie kwestie ustalane są praktycznie zawsze indywidualnie i w zależności od ilości rozpraw, jaka się odbędzie, mogą wynosić kilka lub nawet kilkanaście tys zł. 

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Ostatnio dodane do Prawo i społeczeństwo