Fotelik samochodowy dla dzieci – jak podjąć decyzję?

Fotelik samochodowy dla dzieci – jak podjąć decyzję?

Artykuł dodał/a: Eryk Zalewski
Ocena: brak
Oddanych głosów: 0

Każdy rodzic dba o swoje pociechy jak może, a co za tym idzie wybiera produkty zapewniające im jak największe bezpieczeństwo. Często pojawia się pytanie: jak wybrać fotelik samochodowy? Warto poczytać wszelkie informacje zanim zakupimy taki produkt, ponieważ jest kilka kwestii wartych wzięcia pod uwagę. Wszystkie wskazówki znajdziesz w tym tekście.

Samochodowy fotelik dla dzieci – dostępne rozmiary

Powinniście precyzyjnie zmierzyć wasze dziecko oraz sprawdzić jaka jest jego waga. Produkty należące do kategorii fotelików podróżnych wytwarzane są dla dzieci o rozmiarach mieszczących się w pewnych ramach. Wiedza na temat wagi i długości dziecka ograniczy wasz obszar poszukiwań.

Najczęstsze przedziały wagowe używane przez producentów to: 0 - 13 kg (dla dzieci do 12 miesiąca życia), 9 - 18 kg i do 36 kg. Produkty z pierwszej kategorii zakładane mogą być jedynie tyłem do kierunku jazdy. Z dwóch kolejnych możliwe jest umocowanie zgodne z kierunkiem jazdy.

Im fotelik lepiej dostosowany będzie do rozmiarów waszego dziecka, tym będzie mu wygodniej i bezpieczniej. Jasne jest, że dziecko urośnie. Niezbędne zatem będą wymiany fotelików. Nie rekomendujemy nabywania osprzętu zbyt dużego z założeniem, że będzie nam dłużej służyć lub używania sprzętu, z którego wasze dziecko już wyrosło.

Fotelik dziecięcy do auta – czy chroni?

Kwestia najważniejsza to oczywiście ochrona i wytrzymałość. Foteliki są poddawane specjalnym testom bezpieczeństwa, które szybko weryfikują, który model radzi sobie z ochroną dziecka przy uderzeniu. Skala wytrzymałości oznaczona jest cyframi od 1 do 5, dlatego też warto zaopatrzyć się w fotelik, który w teście otrzymał 5.

Oprócz wytrzymałości w bezpieczeństwie malucha pierwsze skrzypce gra odpowiedni montaż produktu w samochodzie. Nawet najlepszy fotelik nie poradzi sobie w obliczu silnego uderzenia, jeśli będzie niepoprawnie zamocowany. Zrób to powoli i zgodnie z instrukcją, a będziesz pewien, że nic nie grozi Twojemu dziecku.

Komentarze
Jolanta Sikorska

Ceny fotelików są powalające, ale jest to wydatek niezbędny.

Oceń
  • 0
  • 0
Dodaj komentarz
Ostatnio dodane do Motoryzacja